fbpx

Vaše nová kariéra

V Astra klinice jsme hrdí na to, že můžeme nabídnout příležitost připojit se k našemu týmu zdravotních odborníků, kteří pracují na poskytování vynikající péče dětem a mladistvým s neurologickým postižením. Jsme dynamická a inovativní organizace, která se zaměřuje na individuální přístup a neustálý rozvoj našich terapeutických metod. V rámci naší kliniky se otevírají volná místa pro talentované a vášnivé profesionály, kteří se chtějí podílet na poskytování vysoce kvalitní rehabilitace a přispívat ke zlepšení života našich klientů. Pokud sdílíte naši vášeň pro zdravotní péči a máte zájem o práci v prostředí, které klade důraz na inovace a individuální péči, pak se podívejte na naše volná místa a připojte se k našemu týmu.

Přijmeme fyzioterapeuty a ergoterapeuty
Praha / Brno

Nabízíme:

  • zázemí nového centra dětské neurorehabilitace pod vedením zkušených odborníků
  • odborné vzdělávání a kurzy – TheraSuit, TheraTogs a další
  • odborná praxe v centru ASTRA kliniky Praha
  • kolektiv, ve kterém můžete uplatnit vlastní nápady a kreativitu
  • progresivní finanční ohodnocení a benefity
  • nástup dohodou

Požadujeme:

  • vzdělání příslušného směru v oboru fyzioterapeut/ergoterapeut
  • odborná způsobilost dle zákona č. 96/2004 Sb.
  • aktivní přístup, samostatnost, spolehlivost,
  • kurzy TheraSuit, TheraTogs, Bobath, Vojta apod. výhodou

Své strukturované životopisy zasílejte e-mailem na adresu sona@astraklinika.cz 

Kontakt

Manažerka kliniky
Soňa Veselá
telefon (+420) 739 376 404
e-mail: sona@astraklinika.cz

Nejčastěji kladené otázky

Pro vaše pohodlí uvádíme několik často kladených otázek rodičů a naše odpovědi. Pokud máte jakékoli další otázky nebo obavy, neváhejte nás kontaktovat.

Poskytujeme ambulantní a intenzivní neurorehabilitace, terapie jemné motoriky a sebeobsluhy a v Praze i řečovou terapii pro děti a mladistvé (do 18 let) s neurologickým postižením, problémy s pohybovým aparátem, hrubou i jemnou motorikou, s poruchou autistického spektra a problémy se sebeobsluhou.

Specializujeme se na léčbu pacientů s cévní mozkovou příhodou, dětskou mozkovou obrnou (DMO), vývojovým opožděním, traumatickým poraněním mozku a dalšími neurologickými postiženími a dále na děti, které mají problémy s jemnou motorikou, grafomotorikou, pozorností, sebeobsluhou, rozpoznáváním nebo pamětí.

Jedná se o pravidelné terapie v časových intervalech jednou či vícekrát týdně nebo měsíčně tak, jak určí fyzioterapeut při první vstupní konzultaci na klinice. Ambulantní terapie se provádí ve formě individuálního cvičení s fyzioterapeutem a využívá se v nich moderních rehabilitačních metod a technik.

Intenzivní terapie je ucelený každodenní program, který zahrnuje cvičební terapie po dobu několika týdnů. Je zaměřen na maximální využití terapeutického potenciálu a rychlejšího posunutí klienta v procesu cvičení kupředu. Běžně se doplňuje během roku s ambulantní terapií.

Využíváme světově uznávané metody jako INFS-TheraSuit®, TheraTogs, SPIDER, Ergo4Brain a další moderní přístupy, které jsou individuálně přizpůsobeny potřebám klienta. Nově poskytujeme i špičkové personalizované terapie Neurofeedback nebo Feuersteinovu metodu.

Jedna cvičební terapie/ hodina obvykle trvá 50 minut, ale délka se může lišit v závislosti na potřebách klienta a terapeutickém plánu. Délku terapie/ hodiny určuje fyzioterapeut na první vstupní konzultaci.

Rodina je důležitou součástí celého cvičebního procesu, od jeho nastavení, konzultace i spolupráce během celého cvičení s fyzioterapeutem. Rádi spolupracujeme s rodinami, poskytujeme jim podporu, poradenství a rodinné zázemí kliniky ASTRA, aby rodiče následně mohli podporovat a rozvíjet schopnosti svého dítěte i v domácím prostředí.

Samotná neurorehabilitace může vést k významnému zlepšení motorických schopností, posílení svalové síly, zlepšení koordinace, celkového zesílení těla a zlepšení či udržení všech již dosažených dovedností. V kombinaci s terapií jemné motoriky a sebeobsluhy a možností využití řečové terapie, dochází k rozvoji komunikačních dovedností a větší samostatnosti klienta.

Každý klient je ale individuální a výsledky neurorehabilitace se mohou lišit v závislosti na různých faktorech. Terapeuti v klinice ASTRA pracují pečlivě s každým klientem, aby dosáhli co nejlepších výsledků a maximalizovali jeho potenciál.

Cena za 50 minut terapie činí 1.300 Kč. Podrobné informace o cenách a možnostech financování najdete na našich webových stránkách nebo se můžete obrátit na naše manažerky, které zodpoví veškeré Vaše dotazy a pomohou Vám se zorientovat v možnostech financování terapií.

Pro objednání nás můžete kontaktovat prostřednictvím telefonu, e-mailu nebo online formuláře na našich webových stránkách. Naše manažerky Vám poskytnou veškeré informace týkající se objednání, termínů a dalších potřebných kroků.

Pro naše stálé klienty jsme zavedli uzavřenou skupinu na Facebooku, ASTRAKOUTEK, kde mohou rodiče nalézt aktuální informace, volné termíny, či sdílet další relevantní informace. V případě zájmu Vás do skupiny zařadí jedna z manažerek kliniky. Neváhejte je kontaktovat.